3. ročník tenisového turnaje - 23.8.2003

Dne 23.8.2003 se konal již 3. ročník tenisového turnaje neregistrovaných hráčů na tenisových kurtech ve Velké Losenici. Hlavním pořadatelem tohoto turnaje byla místní tělovýchovná jednota a o kvalitní a vydatné občerstvení se postarali manželé Kytličkovi, kteří jsou provozovateli víceúčelového sportovního zařízení „U Pily“.

Právě nedávno otevřené víceúčelové zařízení vytvořilo tolik potřebné zázemí pro podobné akce. Hráči měli nově k dispozici kromě již zmíněného občerstvení uzamykatelné šatny a sprchy, takže se zřejmě toto kvalitní zázemí turnaje odrazilo i na počtu přihlášených hráčů. Celkem se turnaje ve všech kategoriích zúčastnilo 47 hráčů.

Mezi osmou a devátou hodinou ranní se účastníci nahlašovali a kolem 9.00 došlo k rozlosování jednotlivých kategorií.

Hrálo se ve 3 kategoriích:
1)      muži do 40 let (23 hráčů)
2)      muži nad 40 let  - veteráni (14 hráčů)
3)      ženy všech věkových kategorií (10 hráček).

Počasí nám stejně jako i v minulých ročnících přálo, takže se hrálo za slunečného počasí a teplotě okolo 30°C. Za celou sobotu se odehrálo přibližně 50 zápasů, jejichž kvalita měla stoupající kvalitu. Kategorie veteránů a žen se stačily odehrát ještě během soboty, ale finálový zápas v kategorii mužů do 40 let se hrál až druhý den v osm hodin ráno.

Finále se hrálo mezi loňským obhájcem Zdeňkem Slotou z Přibyslavi a Jiřím Orlíčkem z Krucemburku, který se nakonec stal i vítězem této kategorie. V kategorii veteránů se na prvním místě umístil v loni třetí Viktor Prokop ze Žďáru nad Sázavou. Kategorie žen se letos hrála poprvé a její vítězkou se stala Anna Tietzová ze Žďáru nad Sázavou.

Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích:

Muži do 40 let:

1. Jiří Orlíček (1970) Krucemburk
  2. Zdeněk Slota (1978) Přibyslav
  3. Radek Horký (1975) Žďár nad Sázavou
  4. František Tonar (1975) Velká Losenice

Veteráni:

1. Viktor Prokop (1956) Žďár nad Sázavou
  2. Culka Stanislav (1950) Přibyslav
   3.až 4. Pátek Jiří (1951) Přibyslav, Horký Ladislav (1939) Žďár nad Sázavou

Ženy:

1. Tietzová Anna (1937) Žďár nad Sázavou
  2. Halamková Stanislava (1959) Žďár nad Sázavou
  3. Plieštiková Libuše (1959) Žďár nad Sázavou
  4. Krátká Monika (1970) Žďár nad Sázavou

Závěrem je nutno konstatovat, že úroveň losenické turnaje má vzrůstající tendenci a stává se každoroční tradicí pro mnoho tenisových nadšenců ze širokého okolí.
     Do budoucna se uvažuje i o uspořádání tenisového turnaje ve čtyřhře, který může být také velice divácky zajímavý.