Fotbal ve Velké Losenice - konec roku 2002

29.7.2001 bylo slavnostně otevřeno nové travnaté fotbalové hřiště u ZŠ ve Velké Losenici. Od této doby je toto hřiště využíváno jednak pro potřeby místní školy, jednak pro potřeby nově vzniklého fotbalového oddílu TJ VELKÁ LOSENICE.

Tento fotbalový oddíl se skládá z družstva mužů, kteří hrají v současné době IV.A třídu okresu Havlíčkův Brod a z dvou žákovských družstev. Mladší a starší žáci se chystají na vstup do soutěže na podzim. Naším záměrem je také ustavit jedno dorostenecké družstvo, které by sloužilo také jako zásobárna hráčů pro družstvo mužů.

Muži mají za sebou první polovinu mistrovské soutěže. Bylo odehráno celkem třináct kol z podzimní části a předehráno ještě jedno kolo z části jarní. Za celou podzimní část mužstvo získalo pouze 8 bodů za dvě vítězství a dva nerozhodné výsledky. Je to tedy bilance ne příliš lichotivá, ale věříme, že byla vybrána nováčkovská daň, a že jarní část soutěže proběhne s lepšími výsledky.

Za uplynulou podzimní část soutěže děkujeme všem hráčům za přístup k tréninkům i zápasům. Dík patří také těm, kteří stojí včele těchto mužstev, a to Miloslavu NĚMCOVI u mužů, Petru POSPÍCHALOVI u mladších žáků a Martinu BRABCOVI a Tomáši HAVLÍČKOVI u mužstva starších žáků.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem příznivcům, fandům a hlavně divákům, kteří v hojném počtu navštěvovali naše domácí utkání, ale někdy i utkání na hřištích soupeřů. Návštěvnost na těchto našich utkání je srovnatelná, mnohdy i větší než na utkáních o několik tříd výše.

V zimním období budou všechna družstva trénovat v tělocvičně základní školy a připravovat se tak na jarní sezónu, která by měla být lepší než ta podzimní.