Sezóna 1960 - 1961

Sezóna 1981 - 1982

Sezóna 1982 - 1983

Sezóna 1983 - 1984

Tak už 8.ledna 1961 byl náš oddíl vyzván na přátelské utkání do vedlejší obce Sázavy. Zúčastnili jsme se tehdy jako začátečníci bez jakékoliv přípravy. Hrálo se na Sázavském hřišti. Naši chlapci byli poraženi od zkušenějšího celku 11:2. Hřiště bylo celkem malé a nevyhovující led. Domácí využívali svého prostředí, jsouc povzbuzováni svými příznivci, kterých tam bylo asi 50. Zápas byl slušně vedený a hlavně ze Sázavy vynikl J. Peterka. Z našich podal obdivující výkon brankář Jarda Dohnal, který schytal co se dalo. Za naše hráli:

Jarda Dohnal, opora družstva
Vlastimil Mach
Jan Halama
Jindřich Mach
František Malý
Jiří Mach
Jiří Špinar
František Mach
Jan Švec
Václav Tesař
Václav Wasserbauer

Po ukončení zápasu vyzval náš oddíl vítězné mužstvo Sázavských k odvetnému utkání do Velké Losenice.

Toto utkání se uskutečnilo v neděli dne 15.ledna1961 ve 14:00 hodin ve Velké Losenici na stadionu u Limlových. Již celý týden před utkáním se konaly pilné přípravy stadiónu. Byla to hlavně úprava ledu, pořízení nových branek a namontování rozhlasu, který obsluhoval Jar. Brabec. Tak ve 14 hodin odpoledne na jmenovaném stadionu nastalo živo. Sešlo se mnoho diváků mladých i starých. Bylo jich asi kolem 120 a vybralo se asi 100 Kč. Na kvalitním ledě probíhal zápas za povzbuzování diváků velmi slušně. Přesto náš kolektiv podlehl opět pěkně hrajícímu celku Sázavy 5:1. Bylo vidět, že naše družstvo zlepšilo svůj výkon, což bylo vidět hlavně v poslední třetině, kdy mělo stále převahu a nedovedlo vyrovnat. Celý kolektiv hrál odhodlaně a bojovně. Jedinou branku dal Jirka Bratršovský. Viděli jsme opět v pěkné formě Jardu Dohnala, který zaslouží opravdu pochvalu. Také rychlou a pěknou hru předvedl místní agronom J. Bureš. Losenice nastoupila v této sestavě:

Jarda Dohnal                           Vlasta Mach                            Josef Macek
Jos. Bureš                                Jindra Mach                            Václav Tesař
Jiří Bratršovský                        J. Šturma                                 J. Wasserbauer
František Malý                        Ol. Chocenský                         J. Halama

Takto skončil náš druhý zápas.

K dalšímu utkání došlo příští neděli 22. ledna s hokejovým oddílem Škrdlovice. Zápas začal ve 14:30 na našem stadiónu. Opět se sešlo velké množství sportovních příznivců. Celkem jsme měli převahu a hráli jsme slušně. Zápas skončil remízou 2:2. Nejlépe zahrál první útok v sestavě Halama, Bureš, Bratršovský. Vždyť Halma za spolupráce s Burešem vsítil první branku a Bratršovský krásným blafákem překonal podruhé brankáře škrdlovických. Také dobře zahrála první obrana a brankář. Losenice se představila:

v brance J. Dohnal
J. Halama                                J. Mach                                   J. Strašil
J. Bureš                                   V. Mach                                  J. Švec
J. Bratršovský                         O. Chocenský                         J. Macek
F. Malý                                   J. Šturma                                 V. Tesař

Toho dne byl jmenován trenérem a kapitánem mužstva místní agronom Josef Bureš. Hospodářem J. Mach a jednatelem S. Mifka. Také patří dík místnímu JZD, které zapůjčilo Tatru V3S k přepravě škrdlovických hokejistů.

První manšaft:

K dalšímu přátelskému utkání došlo na stadiónu v Novém Veselí.
Přijeli jsme tam s naším autem V3S, které nám vždy ochotně zapůjčilo JZD. Zápas začal ve 20 hod. večer a zúčastnili se ho tito hráči:

Jarda Dohnal
Josef Bureš                              Frant. Malý                             Josef Macek
Jindra Mach                            J. Šturma                                 Josef Gabriel
Vlasta Mach                            J. Švec                                    Ol. Chocenský
Jiří Mach                                 Jan Halama                              Frant. Mach

V Nové Veselí se sešlo něco kolem 200 diváků. Naše mužstvo nastupovalu jako nezkušené, nečekající nic od výsledků. První třetinu jsme prohráli 0:1. Přesto jsme hráli s ohromnou chutí a elánem. Druhá třetina patřila jasně nám, vyhráli jsme jí 3:0. Tedy po dvou třetinách jsme vedli 3:1. Přesto jsme prohráli 7:5 pod výborným mužstvem. Výborně nám tehdy zahráli bratři Machové. Lze komentovat, že celé mužstvo hrálo obětavě, ale nevydrželo se silami až do konce. Nejvíce branek za Losenici nastřílel útok: Jindřich Mach, Vlastimil Mach, Josef Bureš.

Další v pořadí pátý zápas sezóny se hrál ve Velké Losenici proti mužstvu z Malé Losenice. Naše mužstvo zvítězilo hladce 4:1. Hrálo v sestavě v jaké vidíte snímek pořízený po utkání. Zápas se hrál v neděli odpoledne, dá se říct na zcela uspokojivém ledě. Sešlo se okolo 100 diváků a velký počet dětí. Je vidět, že v Losenici lidé by měli zájem o dobrý hokej. V utkání vinikl brankař Jarda Dohnal, v útoku Jiří Bratršovský, Jan Halama a Jiří Ondra. Hra se dařila i obraně a vůbec celé mužstvo hrálo, nebo se snažilo o kolektivní pojetí hry.

Po vítězném zápase nad Malou Losenicí. V pozadí auto V3S, které zapůjčovalo JZD

Takto to a ne jednou vypadalo před a v naší brance

Sezóna hokeje skončila. Rok 1960-61 byl jiskrou pro Velkou Losenici. Začalo se zde opravdu něco dělat. Zájem byl vzbuzen, začalo se sportovat. Třebaže ve Velké Losenici není stadión, hokej se hrál a dá se říct, že dobrý hokej. Bilance nebyla špatná. Jeno vítězství, jedna remíza a prohry. I to jsou úspěchy.